Javascript verkar inte vara påslaget? - Vissa delar av RC SYD:s webbplats fungerar inte optimalt utan javascript, kontrollera din webbläsares inställningar.
Gå direkt till textinnehållet

Nationella Kataraktregistret

Adress
Nationella Kataraktregistret
Landstinget Blekinge
371 81 KARLSKRONA

Telefon: 0455-73 51 59
Fax: 0455-201 33

 

Hitta till oss

Karta över besöksadress Kataraktregistret.

Klicka på kartan för att komma till Google Maps.

Registerkoordinator
Irene Serring
irene.serring@ltblekinge.se

Styrgruppen Nationella Kataraktregistret

Registerhållare
Anders Behndig, Professor
anders.behndig@umu.se

Övriga medlemmar i registrets styrgrupp
Maria Kugelberg, Professor
maria.kugelberg@sll.se
Mats Lundström, Professor em.
mats.lundstrom@karlskrona.mail.telia.com
Per Montan, Docent
per.montan@sll.se
Ingela Nilsson, Enhetschef/Ögonsjuksköterska
ingela.nilsson@capio.se
Madeleine Zetterberg, Professor
madeleine.zetterberg@gu.se

Patientföreträdare
Ingrid Kössler, adjungerad
ingrid.kossler@telia.com

Kontakta oss